وحید عزیزی نژاد

وحید عزیزی نژاد
وحید عزیزی نژاد ، مدیر عامل سامانه 7030 (هفتادسی)
وحید عزیزی‌ نژاد کار خود را با تألیف کتاب‌های فیزیک گاج و سپس ساختن مجموعه اپلیکیشن‌های کمک ‌آموزشی با نام «تسلا» برای دوره دبیرستان در سال 1392 شروع کرده، این اپلیکیشن مطالب آموزشی رتبه‌های برتر کنکور را در بستری کارآمدتر و با قیمتی ارزانتر در کافه بازار و سایر اپلیکیشن مارکت‌ها عرضه می‌کرده است.
 عزیزی‌ نژاد و گروهش در سال 1393 پیام‌ رسان بومی به نام «بونگ» را راه‌اندازی کردند که برخی امکانات و قابلیت‌های خاصی برای اقوام ایرانی در آن گنجانده شده بود. عزیزی‌ نژاد در این باره توضیح می‌دهد: «در واقع بونگ یک پیام‌ رسان و شبکه اجتماعی بومی در پاسخ به برخی پتانسیل‌ها و نیازهای اقوام ایرانی با زبان‌های مختلف بود که در رقابت با پیام‌ رسان وایبر و برخی از قابلیت‌های فیسبوک، ایده‌ پردازی و آماده رونمایی شد، اما به دلایلی منتشر نشد.»
پروژه «قرآن واضح» در حوزه قرآن کار بعدی این تیم بوده است. تعریف این پروژه حاصل این نگرش بود که قرآن‌ خوانی و به طور کلی‌ نیاز مردم به آموزه‌های دینی به چشم یک سرویس دیده شود تا با وجود توسعه در زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های حوزه فناوری اطلاعات از جمله اینترنت، گوشی‌های هوشمند، سیستم عامل‌های همراه اندروید و ios بتوان یک راهکار و اپلیکیشنی ایجاد کرد تا نیاز مردم که تاکنون به طور سنتی و متداول به وسیله ابزارها و روش‌های قدیمی پاسخ داده می‌شد، اکنون با به کارگیری تکنولوژی به نحوی موثرتر و همگانی‌تری در دسترس عموم قرار گیرد و به این نیاز پاسخ داده شود.
آغاز به کار 7030
عزیزی‌ نژاد با این مقدمات، داستان ایجاد سامانه 7030 (هفتادسی) را تعریف می‌کند. او می‌گوید: «تابستان سال 1396 بود که نظر شرکت در حوزه پرداخت جلب شد. با مطالعات مشخص شد حوزه پرداخت و فین‌ تک رو به رشد است و در یک نقطه عطف و در آستانه انقلاب قرار دارد. همه این سامانه‌ها و استارت‌آپ‌ها که در سال‌های اخیر در کشور و حتی در دنیا ایجاد شده، تلاشی هستند برای خارج شدن امر نگهداری و انتقال پول از فاز سنتی خود و گذر از ابزارها و بسترهای سنتی به فضای مدرن‌تر و کارآمدتر با استفاده از ظرفیت‌های اینترنت و نرم‌افزار.
از طرفی در ایران کسانی که در حوزه پرداخت مانند پی‌ اس‌ پی‌ ها فعال هستند، خدمات یکسان، با کیفیت و قیمت‌های نسبتاً مشابهی ارائه می‌دهند و کمتر به ایجاد بسترهای جدید پرداخت توجه می‌کنند. آنها فقط با تبلیغات زیاد سعی می‌کنند مخاطب و مشتری را جذب کنند. از سوی دیگر استارت‌ آپ‌های فین‌تک در سال‌های اخیر با وجود ایجاد و پیگیری کارهای نوآورانه عموماً با استقبال عمومی کاربران مواجه نمی‌شوند و در بین مردم رایج و متداول نمی‌شوند.»
هیچ تبلیغی برای سامانه 7030 انجام نشده است
وحید عزیزی‌نژاد با بیان اینکه مهم‌ترین و پرتکرارترین تراکنش‌ها، خرید شارژ و بسته‌های اینترنت سیم‌کارت‌ها است، می‌گوید: «گردش این بازار 20 هزار میلیارد تومان و سود آن هزار میلیارد تومان در سال است. در صورتی که حتی یک درصد از بازار را هم پوشش دهیم، به میزان 7 میلیارد تومان در کل شبکه 7030 سود تقسیم می‌شود و می‌تواند برای برخی کاربران درآمد قابل توجهی باشد. همچنین سالانه صدها میلیون قبض پرداخت می‌شود و انتقال کارت به کارت نیز از پر تکرارترین تراکنش‌ها است.

منبع : وبلاگ رسمی 7030

تیم 7030